Management & Digital Disruption

Annika SteiberVälkommen till en högaktuell kurs!

Syftet med onlinekursen Management & Digital Disruption är att ge dig och ditt företag ny kunskap och inspiration kring den utveckling inom management- och innovationsområdet som vi ser hos några av världens mest framgångsrika och innovativa företag. Kursen syftar till att ge dig en sammanhållen och forskningsbaserad modell samt idéer kring hur du praktiskt kan implementera den senaste managementkunskapen i din egen verksamhet.

För att tillgodogöra dig kursen på bästa sätt så rekommenderar vi att du tar kursens lektioner i den ordning de framställs. Innehållet i de olika lektionerna hör ihop och det finns en pedagogisk tanke bakom kursstrukturen. För att maximera din pedagogiska resa så rekommenderar vi också att du tar dig tid att grundligt genomföra de övningar som kopplas till de olika lektionerna samt att noggrant genomföra de quiz som hör till respektive lektion.

Vi hoppas du får en lärorik och inspirerande utvecklingsresa!

Introduktion till kursen 1. Dynamisk förmåga 2. Förnyelseinriktad organisation 3. Öppen innovationsmodell 4. Dual organisation 5. Individen i centrum 6. Systemansats Sammanfattning och utvärdering
Annika Steiber

Fler inlägg

NyTeknik Education

Gå 3 betala för 2-rabatt på alla våra kurser!

Är ni fler som vill gå samma kurs? Ange koden 3FOR2 i rutan för Rabattkod vid registrering för att erhålla rabatten.

 

Spana in vårt kursutbud här!

You have Successfully Subscribed!